San Jose – NY Islanders: Žraloci vycení zuby!

10.12.201

To se jim letos ještě nestalo! Sharks nebodovali ve třech zápasech za sebou a vypadá to, že jim zvlhnul střelecký prach. Chytit se chtějí na trápících se Ostrovanech, jejichž defenzíva je jeden velký průchoďák. A začnou už v první třetině!

Na přelomu října a listopadu prohráli pětkrát za sebou, z toho ale čtyřikrát bodovali, když utkání smolně ztratili až v prodloužení či nájezdech. Tentokrát ale zůstali Hertl a spol. venku třikrát v řadě bez bodu a ve dvou duelech vstřelili jenom jeden gól (v Pittsburghu a Minnesotě). To je pro mančaft, jenž si zakládá na ofenzivním hokeji, hodně špatná vizitka! S průměrem 3,27 gólů na zápas ale Sharks stále patří mezi nejproduktivnější týmy NHL a je jen otázkou času, kdy se jejich nebezpečná ofenzíva znovu probudí k životu! Mohlo by to být právě proti Islanders, kteří jsou k tomu ideálním protivníkem. Dlouhodobě se trápí a ve Východní konferenci jsou předposlední. Na ledě Sharks se představí pouhý den po těžkém duelu s Anaheimem (2:5). Jejich defenzíva inkasuje v průměru 3,45 gólů na zápas, což je nejvíce ze všech! Ofenzivně našlapanému soupeři ze San Jose nebude parta okolo kapitána Tavarese stačit, prohraje už první třetinu.