San Jose – Edmonton: Žraloci rozdrtí Olejáře

2.1.201

Oba celky uzavřely minulý rok porážkou – San Jose padlo na ledě Anaheimu 3:6, Edmonton zase nestačil na Phoenix, kterému podlehl 3:4 v prodloužení. Kdo rozehraje ten nový vítězně? Favoritem jsou domácí Sharks a začnou už v první třetině!

Žraloci ukazovali své ostré zuby především v úvodu letošního ročníku, stále však patří mezi elitu Západní konference, ve které jim patří čtvrtá příčka. Porážka v posledním utkání s Ducks ukončila jejich sérii čtyři výher v řadě, na kterou chtějí proti Oilers znovu navázat! I bez zraněného kanonýra Hertla (15 gólů) patří jejich ofenzíva k nejobávanějším v soutěži, vždyť je s průměrem 3,12 vstřelených branek na zápas čtvrtá nejproduktivnější v NHL. Hlavní zásluhu na tom má především kapitán Joe Thornton (5+39), jenž je vůbec nejlepším nahrávačem kanadsko-americké ligy, střelecky se pak činí hlavně Marleau (17+20), Pavelski (16+21), Couture (12+20) a Burns (12+11). Oilers se sice stále krčí u dna Západní konference, v posledních čtyřech duelech ale vždy bodovali a naznačili zlepšení. Obrana jim ale často pořádně hoří, našlapaný útok San Jose na uzdě neudrží. Prohrají první třetinu.