Rostov – Ajax: bezgólová nuda nehrozí

23.8.2016

Nizozemský vicemistr z Amsterdamu nepůsobí v boji o Ligu mistrů zrovna nejjistěji a do ruského Rostova míří po domácí plichtě 1:1 z prvního duelu v nezáviděníhodné pozici. Očekávám další zajímavý duel, v němž se prosadí oba soupeři!

Už v třetím předkole Ajax prohospodařil výhodu domácího prostředí a s řeckým PAOKem jen remizoval 1:1. Odvetu v Soluni ale se štěstím zvládl a po triumfu 2:1 postoupil do závěrečné fáze kvalifikace. A v ní se ocitl v úplně stejné situaci! Úvodní bitvu s Rostovem podcenil – už v 13. minutě inkasoval poté, co se z přímého kopu trefil hostující Noboa. Ještě v prvním poločase sice domácí zásluhou proměněné penalty Klaassena vyrovnali, ovšem více toho směrem dopředu nepředvedli a čeká je tak náročná odveta, v níž musí minimálně jednou skórovat, jinak jim Liga mistrů uteče. Šancí ke skórování si přitom vypracovali velkou spoustu, celému utkání výrazně dominovali (držení míče 72%, 22 střeleckých pokusů). Rostov v Nizozemsku vsadil na taktiku, která jej v 3. předkole přenesla přes silný Anderlecht (2:2, 2:0) – urputně bránit a vyrážet do smrtících kontrů. A jinak tomu nebude ani v odvetě, oba soupeři se prosadí.