Real Madrid – Atl.Madrid: outsider se defenzivou propracuje k pomstě!

27.5.2016

Po dvou letech si dávají repete. Fotbalisté madridských klubů Realu a Atlétika se setkávají ve finále Ligy mistrů. Znovu to budou taktické šachy, ale tentokrát je Rojiblancos dovedou k těsné výhře.

Pár sekund jim předloni scházelo k výhře 1:0 a slavnému triumfu, než v 93. minutě obránce Ramos vyrovnal a v prodloužení už Real dominoval. Teď nastal čas na vendetu! „Nebereme to jako odplatu, ale jako další šanci,“ tlumil emoce kouč Atlétika Simeone. „Zapomenout na to prohrané finále bylo těžké. Ale od té doby jsme si pořád říkali, že Liga mistrů je stále náš cíl,“ přidal obránce Godín. Na milánském San Siru se čeká urputný boj a navzdory hvězdnému kádru v něm Real pro mnohé nebude favoritem! Vždyť Rojiblancos svojí dokonalou defenzívou ve čtvrtfinále zničili Barcelonu a v semifinále Bayern. Ba co víc, s »bílým baletem« mají v posledních měsících jasně lepší bilanci. Z deseti utkání od památného lisabonského finále Champions League jich 5 vyhráli, 4 skončila nerozhodně a pouze jedinkrát se radoval Real. „Oni jsou vážně skvělý tým, bude to nesmírně těžký zápas, ale my jsme před největším zápasem roku v pohodě,“ řekl trenér Zidane. Vyjdou prognózy a Atlético v gólově hubeném duelu tentokrát uspěje?