Real Madrid – Atlético Madrid: remízová 1. půle

24.5.201

Znají se jako své boty. V této sezoně se Real a Atlético utkaly čtyřikrát. V lize „bílý balet“ prohrál a remizoval, v Copa del Rey dvakrát zvítězil. Finálový duel Ligy mistrů bude čekáním na chybu soupeře, poločas nerozhodne.

V sobotním finále Champions League  se poprvé v historii utkají kluby z jednoho města. Jenže zatímco Real Madrid bude v Lisabonu usilovat o desátý triumf, Atlético elitní soutěž nikdy nevyhrálo a o pohár si zahraje teprve podruhé. Napraví výpadek z roku 1974, kdy ve dvou utkáních tehdejšího Poháru mistrů evropských zemí nestačilo na Bayern Mnichov? Šanci na celkový triumf určitě má, vždyť se minulý týden stalo vítězem La Ligy. Jenže se s největší pravděpodobností bude muset obejít bez své největší hvězdy, zraněného kanonýra Diega Costy. To Realu se z marodky vrátil nejlepší střelec Cristiano Ronaldo, který v tomto ročníku LM nasázel už rekordních 16 gólů. Úspěšní trenéři Carlo Ancelotti (Real) a Diego Simeone (Atlético) své svěřence připraví určitě skvěle i po taktické stránce, takže opatrnější hra prvního poločasu přinese remízu.