PSG – Barcelona: mstitelé z Paříže na misi za odplatou!

V osmifinále předvedli heroický výkon proti Chelsea, které se pomstili za loňské vyřazení. Nyní borci PSG vyzvou Barcelonu, s níž mají nevyřízené účty z předloňského čtvrtfinále! Získají v úvodním duelu skalp Katalánců?

Barcelona

+ hvězdný útok, kanonýr Messi, kombinace, držení míče

- chybí ideální stoperská dvojice, zranitelná při standardních situací

Ve znamení vendety

Mušketýři z Paris St. Germain nastoupili do vyřazovací části Ligy mistrů s cílem pomstít nedávné křivdy a zatím si vedou na výbornou. Jako první se jim do cesty postavil jejich loňský přemožitel – londýnská Chelsea, které bolestivé vyřazení oplatili vskutku stylově. Po domácí remíze 1:1 se přitom zdálo, že na anglického soka znovu stačit nebudou. V odvetě však prokázali obrovskou touhu po úspěchu a navzdory tomu, že od 31. minuty hráli bez vyloučeného Ibrahimoviče, byli Chelsea důstojným soupeřem. Poté, co domácí Cahill v 81. minutě poslal Blues do vedení, vypadali na ručník, někdejší stoper Chelsea David Luiz ale čtyři minuty před koncem po rohu vyrovnal a duel poslal do prodloužení! Také v něm se jako první prosadili Blues zásluhou proměněné penalty z kopačky Hazarda. Hosté ale znovu našli síly na odpověď, jejich kapitán Thiago Silva hlavičkou vyrovnal na 2:2 a poslal PSG do čtvrtfinále!

PSG: obrana rozhodne

Nyní se PSG pokusí oplatit Barceloně předloňské čtvrtfinálové vyřazení. Hvězdný kanonýr Zlatan Ibrahimovič ale bude kvůli vyloučení v osmifinále v prvním duelu chybět a to je pro domácí velká ztráta, právě vysoký Švéd je společně s Edinsonem Cavanim tahounem pařížské ofenzívy. A není sám, kvůli kartám jsou distancovaní také záložník Verratti a bek Aurier. Na Katalánce už PSG letos narazilo v základní skupině Ligy mistrů a doma ji dokázalo porazit 3:2, na Camp Nou pak padlo 1:3. Rozhodujícím faktorem dvojzápasu tak bude, jak se jeho obrana popasuje s našlapaným útokem španělského giganta. V souboji s Chelsea ukázala defenzíva francouzského mistra velké odhodlání a kvalitu, dokáže udržet na uzdě Messiho a spol.?

Barcelona: hvězdné trio řádí

V obou letošních vzájemných duelech skupiny F pařížský mančaft pokořili Neymar s Lionelem Messim, kteří společně s Luisem Suárezem tvoří zřejmě nejnebezpečnější ofenzivní trio světového fotbalu! Právě uruguayský forvard Suárez byl strůjcem barcelonského postupu přes Manchester City v osmifinále Ligy mistrů, dvěma góly zajistil triumf Katalánců na Etihad Stadium 2:1. Doma pak Blaugrana zásluhou Rakitiče zvítězili 1:0 a nyní si věří ve čtvrtfinále na PSG. Formu mají velmi dobrou, daří se jim také ve španělské lize, kde se díky dvanácti triumfům v posledních čtrnácti duelech propracovali do čela tabulky. Generálka na souboj s PSG jim ale nevyšla, v Seville jen plichtili 2:2. Zatímco směrem dopředu je Barcelona smrtící, v defenzívě občas chybuje a stále hledá ideální stoperskou dvojici – okolo stálice Piquého se střídají Mascherano s Mathieuem. Dokáže toho PSG využít?