Články

Portugalsko – Island: gólově se prosadí oba týmy
article image

13.6.2016

Byli možná vůbec největší senzací kvalifikace, pasovali se do role postrachu favoritů. Na úvod Eura čeká Islanďany silné Portugalsko. V zajímavé bitvě se gólově prosadí oba celky.

Nesmlouvaví islandští bojovníci debutují na velkém mezinárodním turnaji a hned si poměří síly s lehkonohými Portugalci na čele s hvězdným kanonýrem Ronaldem. Ten může skórovat už na čtvrtém ME – zatím vstřelil na Euru šest gólů a další tři potřebuje k vyrovnání rekordu Francouze Platiniho. Jenže hvězdu Realu v závěru sezony trápilo svalové zranění. „Cristiana bych povolal, i kdyby byl připraven jen z 80 procent. Pro nás je stejně důležitý jako pro Real, možná víc,“ uvedl portugalský kouč Santos. Islanďané se musejí mít na pozoru nejen před jeho fotbalovými kvalitami, přiznali, že se připravují i na jeho herecké etudy. „On je i excelentním hercem. Také Pepe často předvádí vystoupení, která by patřila do Hollywoodu,“ rýpl si švédský kouč Islandu Lagerbäck. V konfrontaci dvou zcela odlišných stylů mohou mít určitou Portugalci výhodu v tom, že turečtí rozhodčí nejspíš nebudou pouštět důrazný severský styl, aktuální formu mají také lepší. Nicméně podceňovat Islanďany se rozhodně nevyplácí. Potvrdit by to mohli Nizozemci, kteří s nimi v kvalifikaci neuhráli ani bod! V relativně otevřeném mači by se střelecky mohly prosadit oba celky.

Portugalsko

+ stává se specialistou na Euro, v předešlých pěti závěrečných turnajích nechybělo a třikrát stálo na stupních vítězů
- málo vstřelených gólů – v kvalifikaci jen třikrát z osmi zápasů dalo víc jak gól

Island

+ síla, kterou dával najevo v začátku kvalifikace: tři vítězné zápasy a skóre 8:0
- zpomalení a „návrat do reality“, kterou signalizoval v závěru: tři zápasy bez výhry a dva i bez vstřeleného gólu

Předpokládané sestavy

Portugalsko: Rui Patricio - Cédric, José Fonte, Bruno Alves, Eliseu - Renato Sanches, Danilo, Moutinho, Quaresma - Nani, Ronaldo
Island: Halldórsson - Saevarsson, Árnason, R.Sigurdsson, Skúlason - Gudmundsson, Hallfredsson, Gunnarsson, Bjarnasson, G.Sigurdsson - Sigpórsson

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Oba týmy dají gól - Portugalsko - Island ano 2.42

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip