Články

Porto – Basilej: dotáhnou „Draci“ snažení k postupu?
article image

9.3.2015

Nadějnou remízu 1:1 vybojovali ve Švýcarsku v úvodním osmifinále Ligy mistrů borci Porta a k postupu mezi osm nejlepších týmů soutěže tak mají blíž než jejich soupeř. Dorazí nebezpečného soka v domácí odvetě?

Porto

+ nadějný výsledek z Basileje, silný útok, forma

- zahazování šancí, občasný laxní přístup

Basilej

+ sehraný tým, solidní defenzíva, rychlé kontry

- musí dotahovat, špatná produktivita, absence hvězd

 

Švýcarský mistr nastupoval do osmifinále s vysokými ambicemi, ovšem duel s Portem nezvládl a na horké portugalské půdě tak bude muset vrhnout všechny své síly do útoku, bez vstřeleného gólu půjde z kola ven!

 

Basilej: obrana selhala

Ačkoliv je velkou devízou Basileje především výtečná defenzíva, kterou z branky diriguje český gólman Tomáš Vaclík a v níž nastupuje jeho reprezentační kolega Marek Suchý, portugalskému soupeři nechávala příliš prostoru ke kombinaci, a na to nakonec doplatila. Sice se zásluhou Gonzaleze už v 11. minutě ujala vedení, poté se však příliš stáhla ve snaze těsný náskok ubránit a přenechala iniciativu hostům. Porto ve zbývajících minutách jasně dominovalo (držení míče 61%, 15 střeleckých pokusů) a vypracovávalo si jednu šanci za druhou. Velkou převahu ale zužitkovalo až jedenáct minut před koncem, kdy po ruce Samuela proměnil penaltu Danilo.

 

Porto: bude Martínez trestat?

Portugalský mančaft se tak nachází ve výhodnější pozici než jeho soupeř, k postupu do dalších bojů by mu stačila i bezbranková remíza. Basilej naopak čeká dohánění gólového deficitu, ofenzivní styl hry však není švýcarskému šampionovi v pohárové Evropě vlastní. Navíc by neměl svou útočnou snahu přehánět, rychlíci v dresu Porta (Torres, Tello, Brahimi) budou číhat na kontry, které by měl zakončovat obávaný kanonýr Jackson Martínez (5 gólů), jehož v prvním klání několikrát vychytal Tomáš Vaclík. Kolumbijský snajpr síť v Basileji nerozvlnil, pokud jej však Švýcaři znovu nebudou důsledně bránit, jeho střelecké kvality nejspíše hlasitě promluví…

 

Sousa: na Porto neumí!

Trenér hostů Paulo Sousa vyhrál jen dvě z třinácti utkání proti Portu, nyní nastal ten správný čas na to, aby si tuto mizernou bilanci vylepšil! Dovede své svěřence k úspěchu v odvetě a premiérovému postupu do čtvrtfinále? Nebo si „Draci“ nadějně rozehrané osmifinále pohlídají a doletí mezi osm nejlepších týmů soutěže?            

 

Úvodní duel v Basileji skončil patem:

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas 1.- 30. minuta - FC Porto - Basilej 0 1.70

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip