Pokazí Rusům oslavy Dne vítězství?

article image

8.5.2015 Ten svátek je pro ně v roce vůbec nejdůležitější. Na rozdíl od Česka slaví Rusové Den vítězství konce druhé světové války až 9. května a extrémně ho prožívají. Právě dnes je čekají nepříjemní Bělorusové, hladoví po skalpu dalšího obra.

Výhrou nad Američany Bělorusové nejen totálně zamotali skupinou B, ale výrazně zvýšili své šance na postup do play off. A nějaký ten bod proti Rusům by se jim náramně hodil. Jenže je tu Den vítězství a s ním i vzpomínka na padlé vojáky. Slovo porážka pro Rusy neexistuje! „Musíme napravit porážku od USA. 9. května nám povinnost velí zvítězit,“ řekl kapitán Ilja Kovalčuk. Předloni na MS ve Finsku ostudně padli tento den s Francouzi a doma to pořádně schytali.

Hladový Kovalčuk

Teď jsou tu Bělorusové, po 4 kolech lídr skupiny B. Ti se z výhry na velké akci nad svým velkým bratrem radovali pouze na MS 2000 – v Petrohradu vyhráli 1:0. I letos v Ostravě jim výborně funguje defenzíva, zastaví jí ruskou ofenzivní mašinu? Každopádně moc gólů nečekejte, a když už, tak hodně hladový bude snajpr Kovalčuk. Toho kouč Znarok potupně stáhl ze zápasu s Dány a sázka na jeho gólový příspěvek se nabízí.

Kanadská kanonáda?

Norové se v případě výhry nad Dány dotáhnou na nejlepší a mohou nadále snít svůj sen o play off. Loni své sousedy na MS porazili 4:3 a ani teď by o góly nemusela být nouze. Oba týmy totiž mají v nohou páteční těžké zápasy a obrany nebudou kvůli únavě tak urputné.

Ve skupině A by měla Kanada zválcovat Francouze, gólové příspěvky střeleckých hvězd Crosbyho a Seguina vypadají pravděpodobně. Naopak defenzivní souboj a tím pádem i málo gólů se čeká v utkání Švédů se Švýcary. 

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip