Články

Plzeň – Lyon: gól vstřelí oba týmy
article image

20.3.201

Úkol pro Plzeňany zní jasně: nastřílet soupeři tři góly a žádný nedostat, nebo vyhrát o čtyři branky, jinak dají Evropské lize sbohem. Skórovat se Horváthově partě podaří, ale lyonští rychlíci v odvetě naprázdno také nevyjdou.

Naději na fotbalový zázrak dává viktoriánům pohled do minulosti, v níž Lyon už jednou tříbrankový náskok v odvetě ztratil. Stalo se tak v sezoně 1999/2000, kdy úvodní duel čtvrtfinále Poháru UEFA s Werderem Brémy vyhrál 3:0. Jenže v odvetě podlehl 0:4 a se soutěží se musel rozloučit. V podobný průběh doufají hráči Viktorie a tuší, že klíčový by mohl být rychlý gól, který by nalomil sebevědomí soupeře.

V prvním zápase se fotbalisté Plzně přesvědčili o tom, že obrana soupeře se dá zdolat. Brzký gól dal Tomáš Hořava, do několika šancí se pak dostal i Stanislav Tecl. Plzeň zatím jen jednou musela otáčet dvojzápas poté, co prohrála na hřišti soupeře. V minulé sezoně ve 4. předkole Evropské ligy prohrála na půdě Lokerenu 1:2, doma však vyhrála 1:0 a postoupila. Tentokrát ji čeká mnohem silnější protivník, ale i Lyon už zažil na českém území porážku, která by mu nyní postup minimálně zkomplikovala. V roce 2002 prohrál v Praze se Slovanem Liberec 1:4 a senzačně vypadl.

V odvetě nemůže trenér Rémi Garde použít stejnou taktiku jako v Lyonu, kdy na kapitána Plzně Pavla Horvátha nechal hrát Fofanu, který těžil ze své atletičnosti a dvěma góly zařídil výhru Olympique. Kvůli zranění s týmem do Plzně ani neodcestoval. Nadále chybí další klíčový záložník Clément Grenier a také stoper Samuel Umtiti. Naopak se vrací francouzský reprezentant Yoann Gourcouff. Plzeň má mimo hru brankáře Matúše Kozáčika a také obránce Romana Hubníka, který nesmí hrát kvůli kartám.

Západočeši vědí, že musí soupeři vstřelit gól, Lyon se nikam hrnout nepotřebuje a bude spoléhat na své bleskové brejky. Oběma týmům se skórovat podaří.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Oba týmy dají gól - Plzeň - Lyon ano 1.72

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip