Pittsburgh - San Jose: Žraloci si na historickou výhru počkají

31.5.2016

Čekání na historicky první výhru ve finále Stanleyova poháru pro Sharks zatím neskončí. Ve druhém zápase, který se opět odehraje na ledě Pittsburgu, totiž Tučňáci zvýší svůj náskok a do San Jose si povezou dvě výhry v kapse.

Rozhodlo se jen dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby! V prvním finálovém duelu totiž v čase 57:27 vstřelil domácí útočník Nick Bonino gól, poslal tím Pittsburgh do vedení 3:2 a na tomto stavu se už nic nezměnilo. Finálový nováček ze San Jose tak těsně před koncem přišel o naději, že by hned premiérový duel v boji o hokejový grál Stanley Cup dotáhl alespoň do prodloužení. Jde sice o souboj soupeřů, které v základní části od sebe dělilo jen šest bodů, ale Žraloci jsou považováni za outsidera. Pro ně možná škoda, že v této pozici nedotáhli k výhře hned první duel, který s touto vizitkou odehráli. Nyní už si Tučňáci dají pozor a vyhrají. Znovu jim k tomu bude stačit základní hrací doba, takové rozuzlení, jaké si připravili v prvním zápase, totiž povzbudí. Hvězdy typu Crosbyho či Malkina naberou sebevědomí, bude těžké je po tak krátké době alespoň přibrzdit, zastavit se ale nedají. Ke Žralokům se pojede za vedení Tučňáků 2:0.