Pittsburgh – Carolina: Tučňáci ovládnou úvod duelu

31.3.2014

Penguins patří mezi nejlepší týmy soutěže a budou útočit na Stanley Cup, naopak Hurricanes jsou ve Východní konferenci až třináctí a play off se jich týkat nebude. Hostům se tradičně nedaří úvody utkání, první třetinu prohrají.

V páté sezoně za sebou budou ve vyřazovacích bojích chybět hokejisté Caroliny. Doplatili nejen na nestálost výkonů, ale i špatnou produktivitu útočníků (2,50 gólů na zápas) a s tím spojenou mizernou hru v početní výhodě (úspěšnost 13,8% je třetí nejhorší v NHL), přitom co do počtu střel na utkání (31,4) patří mezi desítku nejaktivnějších týmů soutěže! Tlustý a spol. mívají pomalé rozjezdy do zápasů, v prvních třetinách vstřelili pouze 38 branek, což je po Buffalu druhý nejmenší počet ze všech a naopak jich 61 inkasovali. Hvězdný Pittsburgh se ve Východní konferenci drží na druhém místě a do play off půjde s těmi nejvyššími ambicemi. V posledním utkání Crosby a spol. porazili úřadující šampiony z Chicaga 4:1, když už si v první třetině vybojovali dvoubrankové vedení. V zámořské soutěži patří jejich ofenzíva mezi nejlepší (3,03 gólů na zápas) a většinou jim netrvá vůbec dlouho, než se rozjedou (64 gólů v prvních třetinách). A proti Hurricanes to znovu předvedou.