Philadelphia – Washington: fanoušci uvidí gólové hody

4.3.2014

Zápasy rivalů z Metropolitní divize musí diváky bavit, nebývá v nich o góly nouze! Před čtyřmi dny skončilo vzájemné měření sil pro Flyers 5:4 v prodloužení, také odveta na ledě Letců nabídne fanouškům spoustu gólové radosti!

Domácí se ve Východní konferenci jen těsně drží na postupových příčkách do play off, naopak Washington je v našlapané tabulce devátý a do vyřazovacích bojů by za stávající konstelace nepostoupil. Přitom na šesté Flyers ztrácí jen dva body! Na ledě Philadelphie se tak pokusí manko umazat a v noci z neděle na pondělí celek z hlavního města ukázal, že překonat nedůslednou obranu Flyers umí, vždyť po dvou třetinách vzájemné bitvy vedl 4:2 a směřoval za vítězstvím. Jenže v závěrečné dvacetiminutovce předvedla defenzíva Capitals kolaps, hosté díky brankám Voráčka a Girouxe poslali duel do prodloužení, ve kterém přesnou střelou dokonal obrat Lecavalier. Letce posadil do sedla svou nedisciplinovaností mladý obránce Washingtonu Orlov, jenž se v utkání sice blýskl dvěma góly, v závěrečné třetině ale byl za naražení na mantinel vyloučen na pět minut a při následné přesilovce Philadelphia díky brance Voráčka zahájila velkou stíhací jízdu. Ve vyhecovaném utkání se pořádně jiskřilo a odveta ve Philadelphii nebude jiná, oběma týmům jde o hodně a nutně potřebují vítězit. Defenzíva domácích není nejpevnější, ani obrana Washingtonu není momentálně příliš v pohodě. V každém z posledních sedmi vzájemných duelů padlo minimálně šest gólů a tradice bude dodržena!