Philadelphia – NY Rangers: Giroux vstřelí gól

21.4.2014

Byli na ručník, nakonec ale nepříznivě se vyvíjející duel otočili a výhrou 4:2 srovnali stav série na 1:1. Na vlastním ledě chtějí Flyers cuknout do trháku, k tomu se ale musí probudit jejich největší opory v čele s kapitánem Girouxem!

Do série s rivaly z New Yorku nevstoupili vůbec dobře – první duel v Madison Square Garden prohráli 1:4, po úvodních devíti minutách toho druhého ztráceli už 0:2 a byli na ručník. Jenže Letci nakonec ukázali bojovné srdce a i díky brance českého útočníka Jakuba Voráčka, jenž ještě v první třetině snižoval na 1:2, předvedli velký obrat, který jim vynesl cenný triumf 4:2 a vyrovnání série na 1:1 na zápasy. Domů si tak Flyers odvezli vytoužený triumf a na vlastním ledě chtějí udělat další dva důležité kroky k postupu do dalšího kola! Vsadí opět na osvědčené zbraně, které jejich hru zdobí většinu sezony – důraz, agresivitu a velkou bojovnost. Jezdci ale budou vzdorovat, v obou předešlých zápasech Philadelphii jasně přestříleli, daří se jim na buly a jejich houževnatý styl hry nebývá protivníkům po chuti. Navíc záda jim jistí gólman Lundqvist, jenž patří mezi brankářskou špičku celé NHL a příliš často neinkasuje. A kdo jiný by měl zavelet k jeho překonání než domácí kapitán Claude Giroux! Maličký Kanaďan se letos v play off ještě netrefil a na kontě má jednu asistenci. Třetí nejproduktivnější borec základní části (28+58) předvedl v posledním utkání dobrý výkon a hrozil hlavně při přesilovkách, při zakončení ale měl smůlu. Tu by mohl doma protrhnout!

Dá gól (včetně prodloužení) - Phi-NYR: Giroux C. ano 2.90