Petrohrad – CSKA: Červenka už musí zabrat

29.3.2015

Zatím se mu střelecky nedaří, v minulém duelu dokonce výrazně přispěl k porážce svého Petrohradu. Český hokejový útočník Roman Červenka musí ve třetím semifinále ruské KHL proti CSKA zabrat, jinak bude pro domácí zle...

Petrohrad

+ velká ofenzivní síla, doma se jim daří

- stres z dalšího fiaska

CSKA

+ při vedení 2:0 jsou v klidu, nepolapitelný Radulov

- v Petrohradu jim to vůbec nejde

Je to vypjatá bitva dvou nejlepších týmů Západní konference ruské KHL. První duel sice ovládli 3:0 domácí Moskvané, ovšem v závěru klání došlo k pikantnímu konfliktu dvou superhvězd ruského hokeje, kdy Kovalčuk zákeřně sekl Radulova. Odveta v Moskvě byla velkým dramatem, které se rozhodlo až ve třetím prodloužení - v 102. minutě se trefil Ljubimov. Obrovskou šanci urvat pro hosty výhru přitom měl právě Červenka, který ale v 90. minutě neproměnil trestné střílení!

Co se teď bude dít v Petrohradu? Domácí SKA, nejbohatší hokejový klub Evropy, musí bezpodmínečně vyhrát, aby si udržel šanci na vysněný Gagarinův pohár. Nahrává mu statistika, protože armádní klub na jeho ledě neumí. Za posledních 6 let vyhrálo CSKA v Petrohradu jediný zápas, zbylých 12 prohrálo. A pokud se probere český snajpr, budou to mít hosté hodně těžké.