Petrohrad – Čerepovec: první třetina pro domácí

20.11.201

Červenka a spol. dlouho válcovali konkurenci v KHL, v posledních třech duelech ale dvakrát padli a vstřelili jen tři branky. V souboji s Čerepovcem se chtějí znovu chytit a trápícího protivníka by měli rozdrtit. Začnou už v první třetině!

Soupiska Petrohradu přetéká kvalitou. Vikor Tichonov je se 14 zásahy čtvrtým nejlepším střelcem soutěže, v ofenzívě září také hvězdný Ilja Kovalčuk (10+16) či český forvard Roman Červenka (7+19). V posledních zápasech se ale petrohradskému útoku přestalo dařit – ve dvou duelech s Jarloslavlí vstřelil ambiciózní mančaft pouze jeden gól, pří výhře nad Atlantem Mytišči pak skóroval jen dvakrát. Protrhnout smůlu se pokusí proti Čerepovci, jenž je k tomu ideálním soupeřem. Prohrál totiž čtyřikrát v řadě a sedm z posledních devíti zápasů. Zatímco na vlastním ledě nehraje špatně a umí favority potrápit, venku padl v jedenácti ze čtrnácti duelů (třikrát v prodloužení). Na Petrohrad nestačil v pěti zápasech za sebou a ani tentokrát nebude favoritovi klást odpor. Domácí vyhrají už první třetinu.