Články

Peru – Paraguay: utkání zklamaných o bronz
article image

3.7.201

S lákavou vidinou boje o zlato se museli rozloučit a teď se pokusí odcestovat z šampionátu Jižní Ameriky „alespoň“ s bronzovými medailemi. Dle tradice vzájemných zápasů se dá opět očekávat hodně vyrovnaná bitva.

Peru

+ zkušené mužstvo, kanonýr Guerrero

- slabá produktivita

 

Paraguay

+ mentální síla, týmový výkon

- slabší obrana a kreativita

 

Problémem Peruánců je trápení v koncovce. Pověstnou výjimkou bylo čtvrtfinále s Bolívijci, v němž jim postup vystřílel třemi góly Guerrero, bývalý snajpr bundesligových celků Bayernu Mnichov a Hamburku. V tomto duelu nastoupilo Peru poprvé s hvězdným útokem, v němž byli vedle Guerrera ještě Claudio Pizarro z Bayernu Mnichov a Jefferson Farfán ze Schalke. Jenže v semifinále proti domácím Chilanům šel Pizzaro do hry až v 73. minutě a nepříznivý stav 1:2 už se Peruáncům zvrátit nepodařilo.

 

Fotbalisté Paraguaye poprvé na turnaji prohráli až v semifinále. V základní skupině s velkým štěstím remizovali s Argentinou i Uruguayí, jednou trefou zdolali slabou Jamajku a ve skupině B skončili druzí. Přestože neuchvátili, předvedli mentální sílu. Tu potvrdili i ve čtvrtfinále, z něhož poslali předčasně domů favorizované Brazilce. Dokázali s nimi uhrát v základní hrací době remízu a v penaltové loterii předvedli pevnější nervy. Dalšího megafavorita o kolo dál už nezdolali – výteční Argentinci je v semifinále vypráskali 6:1.

 

Přesto mají Paraguayci opět šanci vracet se domů s medailemi. Stříbro jako na minulé Copa Américe to nebude, ale bronz by také nebyl k zahození. V roce 2014 uspěl ve čtyřech vzájemných zápasech vždy domácí celek, jak tomu bude na neutrální chilské půdě?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas - Peru - Paraguay 0 3.21

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip