Pardubice – Litvínov: zdramatizují domácí sérii?

16.3.2015

Váleli v základní části a formu si přenesli také do play off. Hokejisté Litvínova rozehráli čtvrtfinále s Pardubicemi skvěle a na východ Čech si v kapse vezou dva triumfy. Třetí výhra by znamenala postupový mečbol, potvrdí parádní formu?

Pardubice

+ domácí prostředí, pozice outsidera

- špatné bránění středního pásma, produktivita

Litvínov

+ brankář, ofenzíva, skvělé individuality

- v Pardubicích se mu nedaří, role favorita

Jsou na nejlepší cestě prolomit čtvrtfinálovou klatbu. Vždyť mezi čtyři nejlepší týmy play off borci Litvínova naposledy postoupili v roce 2000, od té doby ve čtvrtfinále šestkrát selhali! Vedení 2:0 v sérii tak jistě nepřeceňují a v Pardubicích znovu předvedou soustředěný výkon. Do vyřazovacích bojů si přenesli parádní formu ze základní části, v níž obsadili konečné druhé místo a v jejímž finiši šestkrát v řadě zvítězili, společně s úspěchy proti Pardubicím se tak vezou na osmizápasové vítězné vlně. Oba domácí duely s Východočechy výtečně rozehráli, na svého soka vletěli a dokázali se střelecky prosadit. Zatímco v prvním klání si už v první třetině vystříleli rozhodující náskok a utkání bez problémů dovedli do vítězného konce (4:0), v druhém duelu vedení neudrželi, když Pardubice těsně před koncem prvního dějství srovnaly na 1:1. Chemici ale nezpanikařili, zůstali trpěliví a v třetí třetině nakonec rozhodli o svém druhém triumfu (4:1).

Litvínov výtečně brání, jeho velkou oporou je gólman Francouz a v ofenzívě pak září zkušení borci jako Ručinský, Petružálek, Hübl či Lukeš. Pardubice zkusí rozjetý žlutočerný válec přibrzdit a spoléhat budou na bouřlivé domácí prostředí, kde se jim v play off tradičně daří, navíc Litvínov před svými fanoušky porazily ve čtyřech z posledních pěti zápasů. Kouč Říha jistě svým svěřencům naordinuje zvýšení důrazu a agresivity před oběma brankami, cestou k úspěchu by mohlo být také zlepšené bránění středního pásma. To se Východočechům v sérii vůbec nedaří, Litvínov se snadno dostává do útočné třetiny, kde se jeho technicky skvěle vybavení forvardi dostávají do šancí. Do otevřené ofenzivní partie se Pardubice se svým sokem nepustí, fanoušci nejspíše uvidí urputnou bitvu, která by mohla být především v úvodu hodně vyrovnaná.