Ostrava – Sparta: Letenští chtějí do čela!

27.2.2015

Odsunout z prvního místa plzeňského rivala mohou obhájci titulu z Letné, stačí k tomu „maličkost“ – zvítězit na Bazalech. Baník v čele s obávaným střelcem Barošem ale chce nenáviděné Pražany potrápit, podaří se mu to?

Ostrava

+ kanonýr Baroš, mládí, rychlost

- zkušenosti, zimní odchody opor

Sparta

+ sehranost, síla týmu, kanonýr Lafata, ofenzíva

- mladá obrana

Mistrovská Sparta, která přezimovala na druhé příčce, vstoupila do jarní části sezony velmi dobře, když podle předpokladů zdolala Příbram 4:1 a udržela se v těsném kontaktu s vedoucí Plzní. Nyní může Západočechy vystřídat na prvním místě, Viktorka totiž hraje duel 18. kola v Hradci Králové o den později. Ač tomu výsledné skóre neodpovídá, vysoký triumf nad Středočechy se na Letné nerodil snadno. Hosté totiž pozorně bránili a dokonce se ujali vedení díky vlastňáku obránce Brabce. Sparta ale brzy srovnala zásluhou kanonýra Lafaty a v druhém poločase vzdorujícího soupeře třemi góly dorazila. Dvakrát se trefil navrátilec Václav Kadlec, jenž naskočil do rozehraného duelu po přestávce a okamžitě prokázal instinkt střelce, v Ostravě by už měl nastoupit v základní sestavě. Ofenzíva Sparty s příchodem někdejšího forvarda Frankfurtu výrazně nabrala na síle, s Lafatou se Kadlec výborně doplňuje a jeho rychlost by měla na obranu Baníku platit!

Ostrava loni bojovala o záchranu, v letošní sezoně ale zatím hraje nad plán, vždyť přezimovala na páté příčce! V zimě však Baník provedl nečekanou změnu na trenérském postu a nový lodivod Frňka nezačal jaro pozitivně, jeho svěřenci padli 0:1 v Teplicích. Přitom v přípravě nehrál ostravský mančaft vůbec špatně a doufal, že dobré výkony si přenese do ligy. Na jeho hře se však zákonitě musel projevit zimní průvan v kádru, vždyť prodal oba stopery Baránka a Stronatiho, středového záložníka Greguše a ze základu odešel také Lindpere. Především první poločas se Baníku v Teplicích nepovedl a za svým soupeřem výrazně zaostával, plyn pořádně sešlápl až v průběhu druhé půle, to už však prohrával a skóre se mu vyrovnat nepodařilo. Proti rivalům ze Sparty ostravský mančaft jistě vsadí na pozornou obranu a hru na brejky, to se mu ostatně vyplatilo v prvním vzájemném klání letošní sezony, kdy na Letné zvítězil 1:0. Sparta si ale v boji o titul nesmí dovolit zaváhat, oplatí Baníku porážku?