Osasuna – Malaga: první poločas skončí nerozhodně

17.12.201

V prvním duelu o osmifinále Copa del Rey dokázali fotbalisté Pamplony uhrát v Málaze divokou remízu 3.3. Doma jsou ještě silnější a navíc vědí, že postup jim zaručí i bezgólový stav. První půle tak bude extrémně opatrná.

Po hodině hry prohrávali 0:3, pak šokovali domácí třemi góly během dvaceti minut. Fotbalisté Pamplony si vytvořili skvělou výchozí pozici pro odvetu, která by se měla odehrát v jejich režii. V jejich dvacetitisícovém vroucím "kotlíku" Estadio El Sadar se uvařil leckdo. Pravda, v lize je Osasuna jen bod nad sestupovou hranou, jenže pozor: doma už letos obrala o body oba španělské giganty – Barcelonu po remíze 0:0 a o uplynulém víkendu po plichtě 2:2 i Real! Teď přijíždí Málaga, loni ještě hvězdný tým, kterému ovšem došla pára. V tabulce je na tom lépe jen o 3 body a 3 místa, navíc je druhým nejhorším týmem La Ligy na hřištích soupeřů. Domácí se nikam nepoženou a budou si hlídat postupovou remízu, hosté alespoň zpočátku riskovat rozhodně nebudou. Proč si tedy při očekávané šachové partii nevsadit na remízový první poločas?