Opráší Federer newyorskou nadvládu?

article image

1.9.2015 Loni se do mužského finále senzačně nedostal ani jeden z titánů a sotva věřit, že by se podobná situace opakovala. Favorité US Open jsou zřejmí a rostou akcie fenomenálního Rogera Federera. Bude po 7 letech v New Yorku opět kralovat?

Pět titulů si už Švýcar z amerického grandslamu odvezl, získal je pěkně všechny za sebou v letech 2004 až 2008. Další rok prohrál v pětisetové finálové bitvě s Argentincem Del Potrem a od té doby se už do závěrečného souboje neprobojoval. Jenže letos má parádní formu! V generálce na US Open triumfoval v Cincinnati, kde ve finále přehrál krále Djokoviče. „Hraje skvěle a vůbec nepochybuji o tom, že ještě nějaký grandslam vyhraje,“ poklonil se mu Srb.

Srbský favorit

Nicméně právě Djokovič zůstává papírovým favoritem na titul. Jeho dominance světovému tenisu je výrazná a na grandslamech svůj výkon vždy ještě vygraduje. Proto jeho dvě prohraná finále v řadě s Murraym a Federerem zase tolik neznamenají, vždyť letos už má na kontě 6 titulů.

Všechny hlavní turnaje ovládl, nevyšlo mu jen finále French Open s Wawrinkou. V New Yorku to umí, za posledních osm let má jeden triumf, 4 finále a 3 semifinále. Šance, že si připíše na konto jubilejní 10. grandslamový titul tak není malá. Navíc mu přál los a všichni největší rivalové jsou ve druhé polovině pavouka.

Murray vládne lovcům

Přesto jsou tu další lovci! Hodně začíná kousat obrozený Brit Andy Murray, který vypjaté duely miluje. Navíc v New Yorku už triumfovat dokázal! Mužem velkých zápasů je i psychicky nesmírně silný Švýcar Wawrinka, otázkou jsou jeho bolavá záda. Obhájce titulu Chorvat Čilič naskočil do sezóny až v březnu a pořád ještě není v pohodě, to už více by mohl dokázat jeho loňský finálový soupeř Japonec Nišikori. Hledající se Nadal? Ranař Raonic? Nevyzpytatelný Berdych? I oni mají potenciál výrazně zamíchat kartami. A třeba možné čtvrtfinálové dvojice Federer – Berdych a Murray – Wawrinka vypadají hodně lákavě. Bude to zkrátka zase letos velké drama!

Triumfy z New Yorku

(hráči, kteří budou v akci)

5                  Federer

2                  Nadal

1                  Hewitt

                    Djokovič

                    Murray

                    Čilič

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip