Omsk – Magnitogorsk: hosté v závěru zase odpadnou

25.9.2016

Souboj dvou nejlepších týmů Východní konference ruské KHL. Hokejisté domácího Avangardu mají skvělou formu a Magnitka se letos venku trápí. V závěru duelu opět odpadne.

Hokejisté Avangardu vyhráli čtyřikrát v řadě, třikrát z toho to bylo navíc na soupeřově ledě a na prvním místě konferenční tabulky si už vypracovali sedmibodový náskok. Magnitogorsk ovládl šest z posledních sedmi zápasů a dal zapomenout na mizerný start do sezóny, kdy čtyři z úvodních pěti duelů prohrál. Jenže všech sedm dosavadních výher zaznamenal na vlastním ledě, zatímco z pěti venkovních soubojů urval jen bodík za porážku na nájezdy. Přitom parta kolem českého reprezentačního útočníka Kováře mívá i na soupeřových stadionech vydařené začátky utkání, třikrát vyhrála první třetinu a dvakrát v ní remízovala. Jenže v průběhu duelu jako by na borce Magnitky padla deka a zápasy odevzdají. Jakou tvář ukážou na Sibiři? Omsk už doma protivníka v normální hrací době čtyři roky neporazil, v loňské sezóně oba vzájemné duely vyhrála po nájezdech Magnitka. Pokud se chce znovu radovat, musí ji vyjít úvod zápasu, protože poslední třetina jí dle tradice zase uteče...