NY Rangers – Tampa Bay: kdo zvládne postupovou ruletu?

29.5.201

Euforie, nebo slzy zklamání! Až poslední sedmý duel musí rozhodnout finálovou sérii play off Východní konference. Rangers odvrátili vyřazení na ledě Tampy a teď mají výhodu domácí arény. Promění ji v postup?

NY Rangers

+ psychicky nahoře po odvrácení mečbolu soupeře; rozjetý Brassard; domácí prostředí; v druhém kola v sedmém vyřadila Washington

- zopakují skvělý výkon dvakrát po sobě?; výkyvy brankáře Lundqvista

Tampa Bay

+ střelec Stamkos (7 gólů v sérii) a snajpři Johnson s Kučerovem; ze tří zápasů v New Yorku dva vyhráli;  v prvním kole vyřadila v sedmém zápase Detroit

- promarněná šance postoupit doma; najde opět formu brankář Bishop?

Jenom jednou dokázal v této sérii vyhrát jeden z týmů dva zápasy po sobě. Byla to Tampa, která tak po úvodní porážce šla do vedení 2:1 na zápasy. Od té doby se Rangers s Blesky pravidelně střídali ve vítězstvích, přičemž poslední tři duely vždy vyhráli hosté. Dvakrát New York a jednou Tampa. Takže bráno přísně statisticky, na řadě uspět jsou nyní hosté z Floridy. Ovšem ve vyrovnané sérii to takhle jednoduché určitě nebude…

Tampa promarnila porážkou 3:7 na svém ledě postupový mečbol. Od začátku tahala za kratší konec, chyběl jí i další gólový příspěvek kanonýra a kapitána Stamkose, který se trefil v předchozích čtyřech utkáních. Také brankář Bishop nezopakoval skvělý výkon a vychytanou nulu z utkání číslo 5 a po třech slepených gólech v rozmezí 44. - 48. minuty přenechal místo náhradníkovi Vasilevskému, jenž ještě dvakrát inkasoval. Zato prapor Rangers drželi vysoko autor hattricku a dvou asistencí Brassard a brankář Lundqvist, který ze záplavy 39 střel pustil za svá záda jen tři.

Sedmý mač slibuje nekompromisní bitvu, která by teprve podruhé v této sérii mohla jít do prodloužení.