Články

NY Rangers – Montreal: 1. třetina s jedním gólem

22.5.201

Rangers si z Montrealu přivezli dvě výhry a v noci mohou jít do postupového mečbolu. V obou utkáních si Canadiens nepohlídali první třetinu, na což si tentokrát dají pozor. Úvodní dvacetiminutovka tak bude gólově chudá.

Canadiens jsou v šoku. Místo s náskokem vybudovaným na domácím ledě přiletěli do New Yorku s dvouzápasovým mankem a navíc už v prvním duelu ztratili hvězdnou gólmanskou jedničku. Corey Price se zranil a zlatý olympionik ze ZOH v Soči tak musel až do konce série s Rangers přenechat místo čtyřiadvacetiletému gólmanovi Dustinu Tokarskému, který většinou chytá na farmě v nižší AHL. Tokarski, jenž za poslední dvě sezony nastoupil k pouhým třem zápasům v NHL, hned dostal přednost před náhradníkem Peterem Budajem. Slovenský gólman dochytal poslední třetinu úvodního utkání v Montrealu a při porážce 2:7 pustil dvě branky. Strůjcem druhého triumfu Rangers (3:1) byl jejich švédský gólman Henrik Lundqvist se 40 úspěšnými zákroky. Třetí utkání může v Madison Square Garden přiblížit Jezdce k postupu do finále Stanley Cupu, ale Candiens v sestavě s Tomášem Plekancem budou proti mečbolu bojovat „na krev“. Nastartované Rangers nemohou pustit do trháku a opět prohrávat hned od úvodní třetiny. Opatrnější úvod přinese maximálně jeden gól.