Články

Nizozemsko – Turecko: rozkvetou tápající „Tulipány“?
article image

28.3.201

Bez klíčových ofenzivních borců Robbena s Van Persiem se musí „Oranje“ obejít v důležitém kvalifikačním duelu s Tureckem. Oba mančafty zatím zaostávají za očekáváním a nutně potřebují zvítězit, kdo posílí své šance na EURO?

Nizozemsko

+ kvalitní ofenzíva, kombinace, technika, individuality

- absence opor, pod velkým tlakem

Turecko

+ bojovnost, agresivita, rychlost

- nedisciplinovanost, absence kanonýra

 

Bronzový mančaft z posledního MS v Brazílii byl před zahájením evropské kvalifikace jasným favoritem na vítězství ve skupině A, ovšem hned první zápas na pražské Letné naznačil, že to nebude mít tak jednoduché – Češi jej totiž porazili 2:1! Staronový kouč Hiddink se tak okamžitě ocitl pod velkým tlakem, který ještě zesílil po mizerném výkonu proti Kazachstánu (3:1), který Nizozemci porazili až díky dvěma gólům v samotném závěru utkání. Následně padli na Islandu (0:2) a ani kanonáda proti Lotyšsku (6:0) kritické hlasy příliš nezmírnila. V novém roce si tak „Oranje“ pokusí napravit pošramocenou reputaci, vždyť ve skupině jsou s šesti body až třetí. Obejít se však musí bez tahounů Robbena s Van Persiem, což je velké oslabení jejich útoku! Nizozemský mančaft je však kvalitní a především ke hře směrem dopředu vždy disponoval velkou kvalitou, borci jako Sneijder, Huntelaar, Afellay či Depay jistě budou turecké defenzívě hodně zatápět.

 

Turci jsou na tom ještě hůř než domácí, na kontě mají jen jedno vítězství (3:1 nad slabým Kazachstánem) a s pouhými čtyřmi body na kontě jsou mimo postupové příčky. Duel v Amsterdamu je tak pro ně životně důležitý, v případě porážky by se jim domácí vzdálili na pět bodů a jejich postupové naděje by téměř pohasly. Atmosféra v tureckém týmu ale není ideální, hráči se hádají, čímž trpí jejich výkony. Turky trápí také nedostatek kvalitních forvardů a jsou zranitelní v obraně, toho budou chtít „Oranje“ využít! Nizozemci navíc doma umí, v kvalifikaci před svými fanoušky vyhráli 19 duelů v řadě a v bojích o postup na MS 2014 tam zdolali právě Turecko, které tehdy vedl jejich současný kouč Hiddink. A historie by se mohla opakovat…

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Handicap - Nizozemsko - Turecko 0:1 1 2.15
Dá gól (včetně prodloužení) - Niz-Tur: Huntelaar K.J. ano 2.20

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip