Nizozemsko – Kostarika: středoamerický zázrak skončí

5.7.201

Oranje vstoupili do MS destrukcí obhájců titulu ze Španělska 5:1 a okamžitě byli pasováni na velké favority na zisk zlata. Ve čtvrtfinále ovšem narazí na velké překvapení z Kostariky, které ještě neprohrálo. To se ale změní!

Ovládli skupinu „smrti“, v které porazili Uruguay i Itálii a remizovali s Anglií. V osmifinále pak zdolali na penalty Řecko, ačkoliv od 66. minuty hráli bez vyloučeného Duarteho. Fotbalisté Kostariky jsou tak největším překvapením letošního MS a proti Nizozemsku zkusí vybojovat historický postup do semifinále! V útoku budou spoléhat na ofenzivní trio Bolanos, Ruiz, Campbell, naopak v defenzívě nebudou stoprocentní – stoper Duarte je vykartovaný, univerzální obránce Miller má svalové problémy a není jisté, jestli nastoupí. Také hvězdný gólman Keylor Navas, jenž má na MS zatím 87,5% úspěšnost zákroků, není úplně fit a kvůli problémům s ramenem dokonce vynechal středeční trénink. Proti Nizozemsku však nejspíše nastoupí. Oranžový válec ve skupině B třikrát vyhrál při skóre 10:3, především kanonádou proti Španělsku ohromil. V osmifinále pak přetlačil silné Mexiko 2:1, ačkoliv ještě dvě minuty před koncem prohrával! Vítězný gól Huntelaara z penalty ve čtvrté minutě nastavení způsobil velké kontroverze, zařídil jej svou tradiční hereckou etudou Arjen Robben. Právě opora mnichovského Bayernu a kanonýr Robin van Persie budou znamenat pro nekompletní kostarickou obranu největší nebezpečí, celek kouče Pina je nakonec nebude schopný uhlídat. Nizozemci vyhrají alespoň o dvě branky.

Handicap - Nizozemsko - Kostarika 0:1 1 2.44