Nizozemsko – Česko: favorita v úvodu zápasu zaskočí

22.6.2016

Čeští volejbalisté vstoupí zápasem s Nizozemskem do druhého turnaje druhé divize Světové ligy, který odehrají v Bratislavě. Nebudou to mít sice jednoduché, ale favorizované Nizozemce by v úvodu mohli zaskočit.

Hráli sice doma, ale vytěžili z toho jen výhru nad Čínou, s Egyptem a s Kanadou prohráli. Přesto čeští volejbalisté nezanechali v Českých Budějovicích, kde svůj úvodní turnaj sehráli, špatný dojem. Nyní se představí jen o kousek dál v Bratislavě a soupeři vůbec nebudou lehčí, spíše naopak. Vedle domácího Slovenska na ně totiž čekají hned na úvod Nizozemci a pak také Kubánci. S Nizozemci nemá český výběr v poslední době vůbec příznivou bilanci, vždyť s nimi prohrál posledních osm duelů a poslední výhra je stará už čtyři roky. Jenomže Nizozemci už také ve Světové lize klopýtli, když je v zatím jejich posledním vystoupení zaskočili Turci, kteří je smetli výsledkem 3:0. Český výběr sice v posledních vzájemných zápasech vždy tahal za kratší konec, ale většinou nějaký set uhrál. V jeho prospěch by mohl nyní hrát roli moment překvapení na začátku zápasu, kvalitu na to Češi mají, tak proč favoritovi nevzít hned na úvod set?