Články

Nishikori – Čilič: Chorvat dokráčí na vrchol
article image

8.9.201

Naprosto nečekané složení bude mít finále US Open, o poslední grandslamovou trofej této sezony si to v New Yorku rozdají Japonec Nishikori a Chorvat Čilič. Fanoušci uvidí velkou bitvu, navrch by ale mohl mít chorvatský bombarďák.

Tohle nikdo nečekal. Nástrahy newyorského turnaje nejlépe zvládli Nishikori s Čiličem a jeden z nich tak poprvé v kariéře zvedne nad hlavu trofej pro grandslamového vítěze. O tom, jak překvapivé je složení finálové dvojice, svědčí fakt, že poprvé od ledna 2005 se v boji o grandslamový titul neobjevil nikdo z „velké čtyřky“, tedy Djokovič, Federer, Nadal či Murray! Oba borci si ale postup do finále parádními výkony skutečně zasloužili a poctivě si jej vybojovali – Čilič zdolal nasazenou šestku Berdycha a dvojku Federera, Nishikori dokonce vyřadil tři borce z nejvýše nasazené pětky – Raonice (5.), Wawrinku (3.) a v semifinále Djokoviče (1.)! Japonská superstar a chorvatský čahoun se utkali už sedmkrát a navrch má Nishikori, jenž triumfoval pětkrát, z toho dvakrát uspěl v letošní sezoně. Na US Open ale mají vyrovnanou bilanci 1:1... Chorvat býval znám pro svou psychickou labilitu, duely s těmi nejlepšími neuměl dotáhnout do vítězného konce. To už však letos neplatí, na US Open přežil tuhé bitvy s Andersonem i Simonem a čtvrtfinále i semifinále proti Berdychovi s Federerem prolétl bez ztráty setu! Dříve zdravotně křehký Japonec se zase v New Yorku ukazuje jako „železný muž“ a od 4. kola nehrál v žádném zápase méně než čtyři sety, ačkoliv před turnajem prodělal operaci prstu a nabral výrazný tréninkový deficit. Pokud se ale finále protáhne, měl by mít navrch, letos vyhrál všechny čtyři pětisetové duely, které absolvoval, a celkově v nich má výtečnou bilanci 10:2. Čilič naopak bude chtít udělat s Japoncem krátký proces, a pokud naváže na semifinálový výkon proti Federerovi, bude téměř nemožné jej zastavit. Proti švýcarské legendě famózně servíroval, drtil ji parádním forhendem a celkem zaznamenal 43 vítězných míčů oproti 23 nevynuceným chybám. Chorvat nabral sebevědomí a jeho agresivní styl by měl na Nishikoriho platit, finále vyhraje!

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Vítěz zápasu - Nishikori K. - Cilic M. 2 1.95

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip