Neapol – Sassuolo: favorit zlomí soka až po pauze

15.1.201

Šlágr italské ligy uvidí souboj lídra tabulky s největší senzací soutěže. Neapol se bude chtít rozjetému Sassuolu pomstít za podzimní porážku, ale hodně se na to nadře.

Jsou zjevením letošní Serie A. Fotbalisté provinčního městečka Sassuolo před třemi lety poprvé v historii ochutnali nejvyšší soutěž. Napoprvé se zachránili, loni už skončili dvanáctí a letos děsí giganty! Minulý víkend vyhráli na hřišti vedoucího Interu díky penaltě v páté minutě nastavení a vyhoupli se už na šestou příčku, na dohled evropských pohárům! Může pohádka pokračovat a trpaslík skolí dalšího aktuálního lídra tabulky? Proč ne, ale bude to nejspíš ještě těžší než v Miláně.

Současná Neapol je vyváženým týmem, navíc si dá na protivníka pořádný pozor. Tím spíš, že na podzim v Sassuolu navzdory rychlému vedení prohrála 1:2. Defenzíva svěřenců kouče Di Francesca funguje, hlavně se ale vyplácí odvaha v útoku. Neapolští musejí být ve střehu a hrát především zodpovědně a trpělivě. Jsou sice jasnými favority utkání, ovšem na rozhodnutí si dost možná počkají až do druhé půle.