Neapol - Juventus: góly vstřelí oba soupeři

29.3.201

Šlágr 31. kola italské Serie A hostí neapolský stadion San Paolo, na který zavítají borci vedoucího Juventusu. Stará dáma vyhrála posledních sedm zápasů a nezadržitelně míří za mistrovským hattrickem, domácí jí ale nedají nic zadarmo!

V Evropské lize skončili v osmifinále, finále Coppa Italia si zahrají až na začátku května, nyní se tak fotbalisté Neapole mohou plně soustředit na své výkony v Serii A, kde jim patří třetí příčka. Na druhý AS Řím ztrácí šest bodů a toto manko se po duelu s Juventusem možná ještě zvýší, lídr soutěže vyhrál 26 z 30 zápasů a body příliš často neztrácí. Naposledy porazil doma nebezpečnou Parmu 2:1 díky dvěma brankám Carlose Téveze a vyhrál sedmý ligový duel v řadě, v Neapoli bude chtít navázat na domácí triumf 3:0 z prvního vzájemného zápasu z první poloviny listopadu. Domácí ale budou kousat, také se pyšní velmi dobrou formou a před svými fanoušky na stadionu San Paolo se jim daří, vždyť tam prohráli jen dva z patnácti duelů – v listopadu s Parmou 0:1 a o uplynulém víkendu stejným poměrem s Fiorentinou, kdy rozhodující gól inkasovali pouhé tři minuty před koncem. Úvodu zápasu přitom dominovali, ovšem v 37. minutě přišli o vyloučeného Ghoulama a zbytek duelu odehráli o deseti. V jejich dresu najdeme mnoho hráčů, kteří umí vstřelit branku (Higuaín, Hamšík, Insigne, Callejón), proti Juventusu by se měli prosadit. Ani lídr ale nevyjde gólově naprázdno, vždyť se pyšní jasně nejproduktivnějším útokem z celé soutěže.