Články

Nantes – Marseille: naruší Olympique tradici?
article image

16.4.2015

Zvítězit a vrátit se do bojů o Ligu mistrů chtějí výhrou v Nantes borci Marseille, jimž patří v Ligue 1 čtvrtá příčka o bod za třetím Monakem. Na hřišti Kanárků se jim ale vůbec nedaří, vyhráli tam jen jedno utkání z posledních deseti!

Nantes

+ defenzíva, důraz, na Marseille to doma umí

- problémy se střílením branek

Marseille

+ kvalita kádru, návrat opory Ayewa, zkušený kouč Bielsa

- aktuálně se mu nedaří, v Nantes to neumí

 

Jen tři nejlepší celky mohou z francouzské nejvyšší soutěže nakouknout do příštího ročníku Ligy mistrů, čtvrté Marseille zatím tedy drží černého Petra. Nic však ještě není ztraceno, odstup na třetí Monako má minimální a výhrou v Nantes by jej - i když možná jen dočasně - v tabulce přeskočilo. V posledních čtyřech duelech ale Olympique jenom jednou zvítězil (4:0 v Lens) a v uplynulých dvou kolech Ligue 1 dokonce ani jednou nebodoval (2:3 s PSG, 0:1 s Bordeaux). Pomoci k lepším výkonům by mu však měl návrat klíčového forvarda André Ayewa do sestavy po uplynutí disciplinárního trestu, připraven nastoupit asi bude také uzdravený obránce N'Koulou. Zkušený kouč Marcelo Bielsa si ale jistě láme hlavu nad tím, jak své svěřence nachystat na těžký duel v Nantes, kde se Marseille vůbec nedaří - vyhrálo tam jedné z posledních deseti ligových utkání. Kanárci doma válí především v defenzívě (bilance 6-6-4, skóre 15:14), což je zásluha nejen výtečné hry defenzivní čtyřky v čele s vysokým stoperem Papy Djilobodjim, ale také výkonů gólmana Remy Rioua. Vždyť co do počtu inkasovaných branek před svými fanoušky jsou domácí šestým nejlepším týmem soutěže. Naopak se trápí v útoku, jen těžko se propracovávají do šancí a ani v jejich proměňování nejsou nejsilnější. Jejich duel s Marseille tak bude velkou bitvou, vzhledem k tradici by v něm mohli domácí bodovat.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas - Nantes - Marseille 0 3.40
Počet gólů - Nantes - Marseille 2,5 - 1.65

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip