Montreal – Boston: vyrovnaný začátek utkání

5.5.2014

Canadiens si z ledu velkého rivala přivezli jeden triumf, nebýt však selhání v závěrečné třetině druhého utkání, radovali by se ze dvou výher. Doma chtějí potvrdit, že na Bruins umí zahrát, ovšem Medvědi nabrali sebevědomí a budou kousat!

Parta okolo českého útočníka Tomáše Plekance udělala v prvním kole play off krátký proces s ofenzivně našlapanou Tampou Bay a nyní pořádně trápí nejlepší celek Východní konference. První klání na ledě Bruins ovládla 4:3 v prodloužení a také v tom druhém směřovala za vítězstvím, když ještě patnáct minut před koncem vedla po druhé trefě útočníka Vaneka 3:1 a její gólman Price přiváděl neskutečnými zákroky domácí útočníky k zoufalství. Jenže v posledních desetiminutovce defenzíva Canadiens povolila a třikrát inkasovala, výhru domácích 5:3 pak pečetil do prázdné branky Lucic. Úspěšný obrat vlil Bruins do žil novou krev a velkou porci sebevědomí, na led Canadiens si jedou pro další vítězství! Loňští finalisté Stanley Cupu mají tým plný zkušených borců, kteří umí v kritických okamžicích zabrat a Montrealu nedají nic zadarmo. Většinou dobře bránící Canadiens budou znovu spoléhat na poctivou defenzívu a rychlé útočné kontry, kterými Bruins hodně zlobí. Fanoušci opět uvidí bojovný a vyrovnaný duel, první třetina bude bez vítěze.