Montreal – Boston: remízová první třetina

8.5.201

Bruins vyhráli Východní konferenci s náskokem 8 bodů před Pittsburghem a v 1. kole play vyřadili Detroit jasně 4:1. Jenže Montreal proti Tampě neztratil jediný mač a nyní může získat mečbol. Úvodní třetina však nerozhodne.

Souboj Bostonu a Montrealu je z českého pohledu zajímavější, proti sobě nastupují dva hvězdní tuzemští centři – David Krejčí a Tomáš Plekanec! Spokojenějším je zatím kladenský patriot Plekanec, jenž svým třetím zásahem v play off otevřel skóre zatím posledního utkání, které Canadiens ovládli 4:2 a v sérii s velkými rivaly se ujali vedení 2:1 na zápasy. A další vítězství by je výrazně přiblížilo postupu do finále Východní konference! Na vlastním ledě opět vsadí na perfektní defenzívu v čele s hvězdným gólmanem Pricem, jenž svými famózními zákroky přivádí útočníky Bruins k šílenství. Zatímco úvody zápasů mají Canadiens vždy velmi dobré (skóre prvních třetin - 7:2), výrazně zlepšit se musí ve finiši, vždyť v závěrečných třetinách (skóre 9:14) dosud inkasovali nejvíce branek ze všech týmů v play off! Navíc Bruins si už další porážku prostě nemohou dovolit a na svého protivníka od začátku důrazně nastoupí. Jenže prvních dvacet minut důležité vyzní nerozhodně.