Montreal – Arizona: Kojoti si vylámou zuby

18.11.2015

Borci Canadiens po dvou porážkách zabrali a v prodloužení přetlačili kanadský Vancouver 4:3. Potvrdit návrat formy zkusí v bitvě s Kojoty z Arizony, kteří si do Montrealu nevezou zrovna optimální formu. A na to doplatí!

Z famózního startu do sezony trochu zvolnili, nadále ale patří mezi nejlepší týmy NHL. Hokejisté Montrealu ovládli třináct z devatenácti utkání nového ročníku, v němž nikdy neprohráli více jak dva zápasy v řadě. To se znovu potvrdilo v utkání s Vancouverem, do něhož nastupovali po prohře s Pittsburghem (3:4 v nájezdech) a výprasku od Colorada 1:6. Přitom ani duel s Canucks se pro Plekance (7+10) a spol. nevyvíjel dobře a od první třetiny museli umazávat náskok soupeře, což se jim nakonec podařilo díky Tomáši Fleischmannovi (5+8), jenž čtyři minuty před koncem vyrovnal na 3:3, v prodloužení pak asistoval vítěznému gólu Desharnaise (6+9). Canadiens tak znovu dokázali, že všechny jejich formace umí střílet góly a rozhodovat zápasy, což je jejich velká devíza! To Arizona tak kvalitní kádr nemá, přesto jej oživili mladíci Domi (8+8), Duclair (7+4) či Rieder (5+5) a Kojoti tak zatím překvapují solidními výkony a v Západní konferenci se pohybují na hraně postupu do play off. Do Montrealu míří po prohrách s Columbusem (2:5) a Islanders (2:5) a zkusí tam přerušit sérii proher. Z deseti domácích utkání však Canadiens prohráli jen dvě, vydřený triumf nad Vancouverem je jistě do dalších bojů výrazně povzbudí. Arizonu porazí!