Monako – Valenciennes: Falcao a spol. si zastřílí

19.12.2013

Domácí nabrali parádní formu a drží v těsném závěsu za lídry z PSG. Vítězství v předehrávce 19. kola nad Valenciennes by je dokonce vyneslo do čela tabulky! Kvalitou svého soupeře výrazně převyšují, za výhrou vykročí už v první půli.

Slavný celek z přístavního města před začátkem sezony nakoupil spoustu posil a vyhlásil útok na titul. A za svým cílem vyrazil více než dobře, pouze on společně s třetím týmem Lille dokáže držet krok se suverénním obhájcem titulu PSG. Na Ibrahimoviče a spol. ztrácí Monako dva body a triumf nad Valenciennes by jej tak – i když možná jen dočasně – posunul do čela Ligue 1. Do utkání s osmnáctým týmem tabulky půjde s vysokým sebevědomím a se sérií pěti výher v zádech. V jeho dresu řádí především kanonýr Radamel Falcao (9 gólů), jehož na hrotu útoku velmi dobře doplňuje Emmanuel Riviére (7). Oba střelce pak ze zálohy zásobují lahůdkovými pasy někdejší tahouni Porta James Rodríguez (7 asistencí) a Joao Moutinho (4). Valenciennes vyhrálo jen dva z 18 duelů a je na padáka, v posledních čtyřech duelech získalo jen bod za remízu 1:1 s Guingampem. Na hvězdné Monako stačit nebude, prohraje už první poločas.