Články

Monako – Arsenal: dorazí outsider Kanonýry?
article image

16.3.2015

Největší překvapení úvodních osmifinálových duelů se urodilo na Emirates Stadium, kde Monako rozstřílelo slavný Arsenal 3:1 a v domácí odvetě hodlá stvrdit překvapivý postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Podaří se mu to?

Monako

+ náskok, skvělá defenzíva, bojovnost, propracované kontry

- příliš často hraje pasivně, spousta mladých bez zkušeností

 

Arsenal

+ kreativita, technická vyspělost, kombinace

- chybující defenzíva, občas chybí přímočarost

 

Arsenal v posledních čtyřech letech nepřelezl osmifinále Ligy mistrů, do cesty se mu vždy připletl hvězdný protivník (AC Milán, Barcelona, 2x Bayern Mnichov), který jej poslal z kola ven. Letošní los v Nyonu byl k londýnskému mančaftu konečně milostivý, alespoň to si všichni ve slavném klubu mysleli. Ovšem chyba lávky! Outsider se totiž na Emirates Stadium vzepřel osudu, chybující obranu domácích nemilosrdně trestal a vybojoval vysoký triumf, který mu dává veliké šance na postup do čtvrtfinále.

 

Arsenal: kolaps defenzívy

Svěřenci kouče Wengera, jenž si trenérské jméno udělal právě na lavičce Monaka, s nímž v roce 1988 získal francouzský titul, nastoupili do úvodního osmifinále v roli velkého favorita, svého protivníka ale podcenili a draze za to zaplatili. Od začátku sice diktovali tempo hry, ovšem z převahy nic nevytěžili a zahazovali i ty nejvyloženější šance. Disciplinovaní hosté hrozili z brejků, domácí obrana v čele s kapitánem Mertesackrem totiž k velkému zděšení fanoušků Arsenalu předvedla hororové vystoupení. Německý čahoun se přímo podepsal pod dvě inkasované branky, třetí padla v nastavení po chybě jediného úspěšného střelce domácích Oxlade-Chamberlaina.

 

Monako: historie v jeho prospěch 

Laxnost, nedůslednost a nezvládnutí taktiky tak Kanonýry přišlo draho – v Monaku musí třikrát skórovat, aby měli šanci na postup, ovšem domácí v sedmi letošních duelech v Lize mistrů inkasovala jen dvakrát! Knížecí mančaft ale také v odvetě jistě vsadí na pečlivou defenzívu, kterou přiváděl forvardy Arsenalu k šílenství, z prvního klání disponuje pohodlný náskokem a nemusí se nikam hnát. Naopak Rosický a spol. musí vložit všechen svůj um do ofenzívy, jedině velká gólová smršť jim zachrání kůži! Kvalitu na to, aby několikrát rozvlnil síť, nepostrádá, borci jako Sánchez, Giroud, Walcott či Özil umí překonat každou obranu a další bezkrevný výkon asi znovu nepředvedou. Ovšem ještě žádnému týmu, který v play off Ligy mistrů prohrál úvodní domácí duel o dvě či více branek, se nepodařilo vybojovat postup… Zapíše se Arsenal do historie? Nebo snad Monako dotáhne nadějně rozehrané osmifinále do úspěšného konce?

 

Takhle Monako koncertovalo na Emirates Stadium:

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip