Molde – Dinamo: klíčový duel pro hosty

3.8.2015

Norský šampion z Molde vybojoval v chorvatském Záhřebu nadějnou plichtu 1:1, nic jistého však ještě nemá. Dinamo totiž umí být venku nesmírně nebezpečné a o svůj pohárový život ještě pořádně zabojuje!

Molde v druhém předkole Ligy mistrů přešlo přes arménský Pjunik díky domácí kanonádě 5:0, v odvetě pak padlo 0:1. To záhřebské Dinamo se na postup přes lucemburskou Folu Esch o poznání více nadřelo, doma totiž s velkým outsiderem nečekaně remizovalo 1:1 a do třetího předkola jej posunula až výhra 3:0 v odvetě. A pokud nechce chorvatský velkoklub v pohárové Evropě předčasně skončit, musí venku opět pořádně zabrat, s Molde v prvním vzájemném utkání doma totiž také plichtil 1:1! Svěřenci kouče Mamiče přitom začali výtečně a už v 18. minutě šli do vedení po přesné hlavičce Henriqueze, Norové však o tři minuty později po téměř totožné akci vyrovnali zásluhou Kamary. A protože Dinamo ve zbytku utkání žádnou další šanci už nevyužilo, čeká jej v Norsku pořádně těžká odveta, bez vstřelené branky půjde z kola ven. Utěšovat se však může faktem, že v kvalifikaci evropských pohárů vyhrálo devět venkovních duelů v řadě! Navíc Molde neoplývá úplně oslnivou formou, v norské lize vyhrálo od začátku června jediné z šesti utkání, poslední dvě odehrálo doma a ani v jednom nebodovalo. Dinamo má s těžkými kvalifikačními boji o poznání více zkušeností, směrem dopředu umí být hodně nebezpečné. První vstřelený gól bude rozhodující, trefí jej hosté!