Miami – Indiana: LeBron a spol. vybojují finále

29.5.2014

Devětkrát spolu během sezóny hráli, osmkrát vyhrál domácí tým. Právě ono jediné venkovní vítězství Heat v Indianě posunulo Miami do výhody v konferenčním finále. A tým LeBrona Jamese je doma promění v postup.

První mečbol měli borci z Floridy za stavu 3:1 už v duelu číslo 5, jenže Indiana doma s klikou vyhrála 93:90. Mohl za to nejen produktivní George, jenž přispěl k výhře 37 body, ale také potíže nejlepšího basketbalisty světa Jamese. Kvůli osobním chybám ve druhé čtvrtině odehrál jedinou minutu a ve třetí části šel rovněž rychle na lavičku. I tak hosté většinou vedli a pět sekund před koncem za stavu 92:90 pro domácí mohl Bosh zajistit Miami čtvrtý titul Východní konference v řadě, jeho trojkový pokus ale nebyl úspěšný. „Měli jsme dost příležitostí, abychom to dotáhli k vítězství. Nedokázali jsme se ale dostat z problémů,“ povzdychl si hostující trenér Spoelstra. V šestém utkání se dá očekávat velká exploze LeBrona. Před svými fanoušky se bude chtít revanšovat za předchozí nepovedené klání, kdy si připsal jen 7 bodů a teprve podruhé v kariéře se v utkání play off nedostal do dvouciferných čísel. Miami si zkrátka finále NBA nenechá vzít!