M’gladbach – Leverkusen: góly budou padat!

6.2.2014

Páteční předehrávka 20. kola německé bundesligy slibuje parádní fotbal, ve kterém by neměla být o góly nouze! Domácí po dvou prohrách nutně potřebují zabrat a potlačí se do útoku, druhý Leverkusen ale směrem dopředu také umí.

Fotbalisté Leverkusenu se vklínili mezi loňskou nejlepší dvojici Bayern – Dortmund a před třetí Borussií mají dokonce čtyři body k dobru. Tento slušný náskok chtějí v Mönchengladbachu ještě zvýšit a inspirací jim bude vítězství z posledního zápasu nad Stuttgartem 2:1, které šest minut před koncem trefil Derdyiok. Bayer celému utkání dominoval v držení míče (61%), těžko se ale dostával do šancí, které navíc zahazoval. V Mönchengladbachu bude muset předvést lepší produktivitu, jinak si všechny body neodveze! Domácí na podzim zaujali solidními ofenzivními výkony a pětizápasovou sérii výher, která skončila v 16. kole v Mohuči (0:0). Z následujících třech duelů celek kouče Favreho vytěžil jenom bod za remízu s Wolfsburgem (2:2), po skončení zimní přestávky totiž nestačil na mnichovský Bayern (0:2) a Hannover (1:3). Další prohru si už nemůže dovolit a na Leverkusen před svými fanoušky vyrukuje v rytmu ofenzivního valčíku, gólově by se měl prosadit. Hosté budou číhat na rychlé kontry, borci jako Kiessling (10 gólů), Son (7) či Sam (7) je umí zakončit. Góly tak padnou na obou stranách.