Marseille – Nice: jednička v poločase i na konci

6.3.2014

Ze „zbytku“ francouzských klubů měli být největšími konkurenty boháčů z Paris SG a Monaka. Ale nyní mají fotbalisté Marseille starost, aby se protlačili alespoň na pohárovou příčku. Doma se jim teď daří, o čemž se přesvědčí i Nice.

Svěřenci Élie Baupa si porážkou 0:2 v Parc des Princes s jasným lídrem nejvyšší soutěže Paris SG „zařídili“ nepříjemný pětibodový odstup od čtvrtého místa. To zaručuje alespoň kvalifikaci Evropské ligy a aktuálně jej okupuje St. Etienne. V letošním roce bylo selhání v Paříži druhou porážkou, první si přivezli z trávníku druhého Monaka. Venkovní ztráty však tým kanonýra André-Pierre Gignaca (12 gólů, branku dal v obou posledních domácích utkáních) kompenzuje doma, kde ve čtyřech duelech tratil pouze plichtou s Toulouse.

Hosté z Nice by měli být ideálním soupeřem na prodloužení úspěšné domácí série. V posledních čtyřech utkáních (vždy s týmy od desátého místa tabulky dolů) vydřeli jediný remízový bod a momentálně drží nepříjemnou sérii tří duelů bez vstřeleného gólu. Jejich nejlepší šutér, osmigólový chorvatský forvard Dario Cvitanič, se v letošních osmi ligových utkáních prosadil jen jednou a nyní už šest kol gólově mlčí. Možná se trefí na Stade Velodrome, ale poločasovému vedení i konečné výhře domácího Olympique nezabrání.