Manchester City – Arsenal: rozhode se po přestávce

13.12.2013

Šest bodů dělí vedoucí Kanonýry od čtvrtých Citizens a fanoušci na Etihad Stadium doufají, že se po vzájemném duelu toto manko výrazně smrskne! Jenže hosté se na šlágr 16. kola velmi dobře připraví, první půle skoční plichtou.

Citizens se nadechují ke stíhačce vedoucího Arsenalu a do boje je požene síla domácího prostředí. Na Etihad Stadium vyhráli všech sedm duelů letošního ročníku, soupeřům nasázeli 29 branek a inkasovali jen dvě! S 41 vstřelenými góly mají vůbec nejlepší ligový útok, který táhne dvojka zabijáků Agüero (12 gólů) – Negredo (6), s jejímž hlídáním budou mít hosté jistě pořádné problémy. Gunners si ale vzácný post ligových premiantů pečlivě hlídají. Venku v sedmi utkáních tratili jen plichtou na West Bromu a těsnou porážkou 0:1 na Old Trafford. Naposledy venku rozstříleli 3:0 Cardiff. V posledních šesti vzájemných ligových duelech oba rivalové vyhráli shodně dvakrát. Ve vyrovnaném mači přinese první půle remízu.