Man. United – Swansea: poločas skončí remízou

11.1.201

Kdyby nyní končila liga, nedostal by se úřadující mistr United ani do pohárů! Trápení se pokusí ukončit první výhrou letošního roku nad Swansea, která United vyřadila před týdnem z FA Cupu. Ovšem úvodní půle přinese jen plichtu.

Že není Skot, jako Skot, to už nyní na Old Trafford vědí velmi dobře. Odcházející trenérská legenda Alex Ferguson si za sebe vybrala náhradu krajana Davida Moyese, jenže ten s mistrovským kádrem sezonou jen klopýtá. A trápení si Red Devils přenesli i do nového roku 2014, neboť ve všech třech letošních utkáních prohráli. Nejprve v lize doma s Tottenhamem 1:2. Následně je minulou neděli vyřadili ze slavného a prestižního FA Cupu a znovu před vlastními fanoušky jejich nynější soupeři ze Swansea, když jim rozhodující direkt zasadil v poslední minutě zápasu exsparťanský útočník Bony Wilfried. Porážkový hattrick zakončili United v úterý v Sunderlandu v rámci Ligového poháru. Teď budou proti svěřencům dánského kouče Michaela Laudrupa usilovat o první letošní vítězství… A zabrat musejí, alespoň od předkola Ligy mistrů je dělí pět bodů, na vedoucí Arsenal ztrácejí propastných jedenáct bodů. Swansea v Premier League už šest kol nevyhrála a proti trápícímu se šampionovi cítí šanci na zopakování minulého úspěchu z FA Cupu. První poločas rozhodnutí nepřinese.