Man. City – Man. United: derby v Manchesteru bez vítěze

21.9.201

V hitu 5. kola Premier League nemůže ani jeden z rivalů body ztratit, protože už oba o čtyři přišli. Vicemistři Citizens s úřadujícími šampiony United naposledy remizovali před třemi lety na podzim 2010 a letos si plichtu zopakují.

Válka o Manchester bývá i bitvou o titul. V roce 2012 jej získali Citizens, letos je vrátili na Old Trafford rivalové z United. Oba rivalové si stojí bok po boku v ligové tabulce i nyní, ale se shodným sedmibodovým ziskem po čtyřech kolech ztrácejí tři body na lídry z Liverpoolu a dva na londýnské celky Arsenal a Tottenham. Vzájemné mače v uplynulé sezoně vyhráli vždy hosté. Nejprve United uspěli na City 3:2 gólem van Persieho až ve druhé minutě nastavení, na jaře zvítězili Citizens brankou Agüera dvanáct minut před koncem 2:1. V generálce na derby s přehledem uspěly oba týmy v duelech Ligy mistrů. Citizens zvítězili 3:1 v Plzni a United zdolali na Old Trafford německý Leverkusen 4:2.

Obranu City vyztužil navrátilec po zranění Kompany, v základní sestavě United se objevuje nespokojenec Rooney, který skóroval v posledním zápase v lize a dokonce dvakrát v úterý proti Leverkusenu.

Poslední remíza (0:0) manchesterských rivalů se zrodila v listopadu 2010 a na Etihad Stadium by se tentokrát body opět mohli dělit.