Mainz – M’gladbach: vítězná série hostů skončí!

13.12.2013

Borussia kosí každého, kdo se jí postaví do cesty, a po šesti výhrách v řadě se bodově dotáhla na vicemistry z Dortmundu. Jenže domácí předvádí velmi dobré výkony, na vlastním hřišti by mohli rozjetého soka zaskočit!

Domácí se vyhrabali z herní i výsledkové krize, během níž získali v šesti zápasech pouhý jeden bod. Už tak pravidelně bodují a vyšplhali se na osmou příčku bundesligové tabulky. V posledních čtyřech duelech prohráli jenom s hvězdným Dortmundem (1:3), favorita ale notně potrápili a místy jej přehrávali! Dokonce měli blízko k bodovému zisku, jenže v posledních 12 minutách dvakrát inkasovali z pokutového kopu a bylo po nadějích… Nyní se pokusí doma zkrotit rozjetý Mönchengladbach, který série šesti výher v řadě vynesla na čtvrtou příčku. Hosté se mohou spolehnout na solidní ofenzívu, vždyť v 15 ligových duelech jenom jednou vyšli gólově naprázdno a s 33 vstřelenými góly jsou třetím nejproduktivnějším týmem soutěže. Nic ale netrvá věčně, vítězná jízda Borussie by mohla na hřišti dobře hrajícího Mainzu skončit! První poločas bude vyrovnaný, rozhodne se asi až po přestávce.