Magnitogorsk – Vladivostok: Kovář sestřelí Admiral

14.3.201

Jedno vítězství si z dvojutkání ve Vladivostoku přivezl favorizovaný Magnitogorsk a v sérii vede už 3:1 na zápasy! V domácím utkání se pokusí proměnit první postupový mečbol, k čemuž by mohl trefou pomoci i český forvard Jan Kovář!

Hvězdný mančaft z Magnitogorsku potvrzuje předpoklady a po čtyřech odehraných duelech s Vladivostokem má blízko k postupu do semifinále Východní konference. Oba duely na ledě Admiralu šly do prodloužení a v tom prvním uspěli zásluhou trefy Zubova domácí (4:3), což jim Metallurg díky gólu Zaripova následně oplatil (3:2). Na důležitém triumfu, který Magnitogorsk vybojoval až v závěru třetího prodloužení, měl velkou zásluhu český forvard Jan Kovář, který patří mezi hlavní tahouny svého týmu – těsně před koncem třetí třetiny přesným zásahem odvrátil druhou porážku a stav duelu vyrovnal na 2:2, v nastaveném čase pak asistoval při vítězné brance svého spoluhráče v prvním útoku. Někdejší forvard Plzně tak pokračuje v parádních výkonech ze základní části, ve čtyřech duelech play off už nasbíral sedm bodů (3+4) a patří mezi nejproduktivnější borce KHL. Také v dalším domácím utkání bude Magnitogorsk na výkon jeho lajny se Zaripovem a Mozjakinem na křídlech hodně spoléhat. A šikula z Písku nezklame, mohl by znovu rozvlnit síť!

Dá gól (včetně prodloužení) - Mag-Vla: Kovář J. ano 2.70