Magnitogorsk – Lev: bojovná první třetina

30.4.201

Finále KHL je vyrovnané, nového šampiona musí určit až rozhodující sedmý duel v Magnitogorsku! Pražané věří, že hvězdný Metallurg znovu porazí a stanou se šampiony, opatrný úvod utkání ale rozřešení mistrovské tajenky nenabídne.

Tvrdohlavá česká šelma se odmítá podvolit favoritovi! V posledním duelu čelila titulovému mečbolu svého soka, ovšem těžkou situaci ustála a výhrou 5:4 v prodloužení vyrovnala stav finále na 3:3. Svěřenci finského kouče Jalonena ukázali velkou touhu po úspěchu, vždyť ještě tři minuty před koncem prohrávali 3:4 a vypadalo to na smolný konec sezony. Nakonec však dokázal Lev v 58. minutě vyrovnat díky trefě Fina Mikka Mäenpääho a necelé čtyři minuty po začátku prodloužení rozhodl o jeho vítězství Kanaďan Nathan Oystrick. V nečekaně ofenzivně laděném duelu tak Lev dokázal svého soka gólově přestřílet, ovšem sedmý duel v Magnitogorsku se nejspíše vrátí do zajetých kolejí a nabídne o poznání brankově dietnější bitvu. Ani jeden tým nebude chtít zůstat těsně pod vrcholem a obrany tak předvedou lepší výkony, bude to znovu urputný a bojovný hokej. Rozhodnout by se mohlo až v závěru, první třetina vyrovnaná.