Maccabi – Basilej: fanoušci uvidí góly

24.8.2015

Švýcarský mistr doma nezvládl úvodní duel 4. předkola Ligy mistrů a jen plichtil s Maccabi Tel Aviv 2:2, v odvetě tak musí pořádně zabrat! Izraelci nemají nejlepší defenzívu, jsou ale nebezpeční v útoku, o branky nebude nouze!

Celek z Tel Avivu pokračuje v překvapivé jízdě kvalifikací Ligy mistrů a je blízko k zopakování historické účasti v základní skupině z roku 2004. Po postupu přes Hibernians (5:1, 1:2) a Plzeň (1:2, 2:0) totiž v úvodním duelu závěrečného předkola remizoval v Basileji 2:2 a k postupu mu tak stačí doma i plichta 0:0 či 1:1. Favorizovaného švýcarského protivníka Maccabi dokonale zaskočilo a na stadionu Svatého Jakuba se ujalo vedení zásluhou trefy Zahaviho. Basilej brzy srovnala a dvě minuty před koncem dokonce šla do vedení, ovšem kanonýr Zahavi se v šesté minutě nastavení důrazně prosadil ve vápně a hlavičkou zařídil plichtu. Zkušený snajpr v předešlém kole režíroval obrat proti Plzni a na kontě už má šest přesných zásahů, také v odvetě bude obranu Basileje prohánět. Švýcaři musí venku zabrat a zvítězit, potlačí se tak do ofenzívy. Obrana Maccabi není z nejpevnějších, fanoušci uvidí zajímavý duel, v němž nebude o góly nouze!