Lyon – Plzeň: poločas bude remízový

13.3.201

Plzeň jede k úvodnímu osmifinále EL po nepříjemné ligové porážce na Spartě. Místo boje o ligový titul se teď upíná k historickému postupu a v Lyonu, v jehož zápasech moc gólů nepadá, udrží minimálně do poločasu plichtu.

Lyon hrál ještě před čtyřmi lety semifinále Ligy mistrů. V poslední době je sice sedminásobný francouzský šampion v lize ve stínu Paris St. Germain, Monaka či Marseille, ale stále jde o silný klub, který je v žebříčku UEFA na 14. místě, tedy i před Šachtarem či například Manchesterem City. Jmény hráčů Lyon momentálně nebudí takový respekt, navíc ve francouzské lize je až na pátém místě, ale ve Viktorii rozhodně nehodlají soupeře podcenit. Podle dosavadních výsledků Lyonu se dá očekávat, že na Stade de Gerland se bude odehrávat taktická bitva, kterou by mohl rozhodnout jediný gól. Hned 30 ze 46 zápasů Lyonu v této sezoně totiž skončilo remízou či rozdílem jediného gólu. V posledních pěti zápasech Lyonu padly dohromady jen čtyři branky.

Zatímco Plzeň bude v utkání postrádat zraněného brankáře Matúše Kozáčika, Lyonu chybí dva klíčoví záložníci Yoann Gourcouff a Clément Grenier, zranění kotníku z víkendového zápasu s Bordeaux do hry nepustí ani levého beka Henriho Bedima. Nejistý je start defenzivního univerzála Gueidy Fofany. Jinak by měly oba týmy být kompletní.

Lyon v této sezoně EL neprohrál s bilancí čtyř výher, čtyř remíz a průměru jednoho vstřeleného gólu na zápas a v utkáních doma nenašel přemožitele už dvacetkrát v řadě. Plzeň posledních pět venkovních zápasů v EL neokusila porážku a od listopadového utkání Ligy mistrů s Manchesterem City prohrála jediný zápas, v neděli se Spartou. V předchozích 15 utkáních včetně přípravy neprohrála.

Bude to hodně vyrovnaný mač a nerozhodné skóre bude platit minimálně v poločase.