Lotyšsko – Česko: poločas bez gólů

5.9.2015

Tuhle šanci by i už čeští fotbalisté neměli nechat ujít. Po utrápené výhře nad Kazachy se pokusí splnit další tříbodový cíl i v Lotyšsku. V koncovce se však posledních duelech trápí, a tak se prosadí až po přestávce.

Přišel až do druhého poločasu a to teprve ke svému druhému startu za reprezentační tým. A Milan Škoda hned dvěma góly otočil nepříznivý stav s Kazachy 0:1 na vítězný 2:1! A protože třetí Nizozemci doma padli s lídry z Islandu, otevřela se před partou Pavla Vrby dálnice na evropský šampionát do Francie.

V pátek odletěli Čech spol. do Rigy k zápasu s Lotyši, kteří ve čtvrtek nečekaně remizovali v Turecku, když na 1:1 vyrovnával Valerijs Šabala až v první minutě nastaveného času. I nadále však platí, že Lotyši v probíhající kvalifikaci ještě nezvítězili a získali jen tři remízové body. Pravidelně střídají remízy s porážkami a tuto statistiku by mohli v neděli zachovat… Doma prohráli s Islandem 0:2, plichtili s Turky 1:1 a padli s Nizozemci 0:2. Jejich bídná gólová potence a slabší ofenzíva českých hráčů by mohly přinést bezgólovou první půli.