Články

Litvínov – Kometa Brno: odstartuje semifinále přestřelka?
article image

25.3.2015

První překážku, Pardubice, relativně v pohodě zvládli, teď čeká hokejisty Litvínova další. V semifinále play off přivítají Brno a hned první zápas na jejich ledě hodně napoví. Pokud ho Severočeši zvládnou, přiblíží se svému velkému snu!

Litvínov

+ euforie, domácí prostředí, gólman Francouz, čas na odpočinek

- méně zkušeností z podobných bitev

Brno

+ zkušený vyrovnaný tým

- únava, venku se jí teď nedaří, tři zranění

 

Druhý tým základní části Verva dál žije sen o historicky prvním titulu v klubové historii, Kometa naproti tomu touží ještě o stupínek vylepšit stříbra z let 2012 a 2014. „Brno je jedním z nejtěžších soupeřů, jakého jsme mohli dostat. Dokázal to i proti Zlínu, který obhajoval titul, a nakonec ho na sedm zápasů udolal,“ řekl trenér Radim Rulík a vyhlásil jasný cíl: „Chceme se pokusit vyhrát oba domácí zápasy.“

Brňané se ve čtvrtfinále přetahovali se Zlínem sedm zápasů a na odpočinek měli jen dva dny. „Nemělo by to hrát důležitou roli. Hráči jsou trénovaní a na podobný závěr sezony se připravují celý rok,“ řekl trenér Komety Vladimír Kýhos. Očekává zcela jiný hokej než se Zlínem. „Litvínov hraje mnohem útočněji, je nebezpečný v protiútocích. Všechny akce směřují přímo k brance. A hrají výborně přesilovky,“ upozornil na šikuly Petružálka, Hübla či Ručinského. Brňané budou citelně postrádat útočníka Němce i obránce Kempného s Dujsíkem.

Hodně o vyhlídkách obou týmů napovídá pohled na vzájemné duely v sezoně. První dva vyhrál Litvínov 6:1, 6:5 po nájezdech, další dva Brno 3:1 a 2:1. Je zřejmé, že jakmile se hraje otevřený hokej, mají Severočeši výhodu. Potvrdí se to na ledě?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet gólů - Litvínov - Kometa Brno 5,5 + 2.20
Dá gól (včetně prodloužení) - Lit-Kom: Petružálek J. ano 2.60

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip